قطعا انتخاب یک اجاق گاز توکار برای آشپزخانه کار آسانی نیست . علاوه بر قیمت اجاق گاز رومیزی عوامل مهم دیگری نیز هنگام خرید مهم است. زمانی که مسئولیت پخت و پز برای یک مهمانی را برعهده دارید . مهمترین عامل معمولا فضایی است که می توانید با آن غذا را طبخ کنید . بنابراین مهم است که انواع اجاق گاز رومیزی را هنگام خرید در نظر بگیرید. با فرض اینکه شما از انواع گاز آشپزخانه برای پخت و پز استفاده می کنید . نیاز به پیدا کردن یک اجاق رومیزی استاندارد و امن و با دوام دارید .شما می توانید با توجه به فضای آشپزخانه و طراحی کابینتها گزینه های مختلفی از بهترین برند اجاق گاز ایرانی را انتخاب نمایید .

اجاق گاز توکار

تنوع اجاق گاز

بسته به اولویت های خود و با توجه به مقدار پخت و پز و فضای اجاق گاز انواع مختلف گزینه ها پیش روی شما قرار دارد. 

انواع مختلفی از گزینه ها و رنگ های اجاق گاز رومیزی در بازار تولید می شود.

ما دراین مقاله نکات خرید اجاق گاز توکار و راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای را برای شما عرضه می نماییم .

 

نکات مهم در خرید اجاق گاز | فروش گاز صفحه ای

عوامل مهم در انتخاب انواع اجاق گاز توکار :

 • جنس صفحه : اینکه صفحه از جنس استیل ضد زنگ و مقاوم در برابر خط و خش باشد از عوامل مهم است .
 • نمای ظاهری : نمای ظاهری اجاق گاز یکی از عوامل مهم است. اگر شما بهترین برند بازار با بهترین کیفیت را خریداری نمایید . اما با فضای آشپزخانه شما و رنگ کابینت ها هارمونی نداشته باشد . قطعا در زیبایی تآثیر منفی خواهد داشت .
 • تعداد شعله ها : با توجه به اینکه اجاق ها در ابعاد و تعداد شعله متفاوت تولید می شوند .لازم است که این مهم هنگام خرید مد نظر قرار بگیرد .
 • اجاق ها در تعداد شعله  :تک شعله ، دو شعله ، سه شعله ، چهار شعله ، واجاق گاز5 شعله در فروشگاه اینترنتی سولوس مارکت قرار دارند.
 • شعله برقی یا گازی
 • ووک wok : ووک خاصیت دو حالته بودن پلوپز بوده که با قرار داشتن یک سوزن اضافی روی شعله پلوپز این امکان ایجاد شده است. سه امکان شعله ی کم ، شعله ی زیاد و هر دو شعله با هم قرار داد. با توان های حرارتی متفاوت به ترتیب 1 و 1/75 و 3 کیلو وات می باشند .
 • اندازه : بنا بر فضای آشپزخانه و کابینت باید اندازه گاز به درستی انتخاب شود.
 • راندمان حرارتی اجاق گاز: در حد استاندارد یا بالا تر بودن راندمان از نکات مهم محسوب می شود .
 • قابل نصب روی کابینت با چه عرضی است .
 • قطعات جانبی : مانند قفل، بست شعله پخش کن دارد یا خیر.
 • نوع و جنس شعله پخش کن ها

اجاق گاز برقی | اجاق گاز قیمت مناسب

انواع اجاق گازهای صفحه ای بر اساس مصرف انرژی 

انواع اجاق گاز ایرانی و اجاق گاز رومیزی اخوان و اجاق گاز کن با مصرف انرژی A شما را در امر صرفه جویی یاری می کنند. در حال حاضر انواع اجاق گاز توکار که از منابع انرژی مختلف از جمله برق ، گاز، بوتان و پروپان یا LP استفاده می کنند وجود دارد. بعنوان مثال اجاق گازهای قابل حمل از نفت سفید و بنزین بدون سرب استفاده می کنند. بسیاری از اجاق های امروزی یک سیستم نورپردازی بی نظیر دارند. تولید کنندگان برتر، لوازم جانبی شگفت انگیز و برخی اجزای اجاق را برای کمک به ایجاد یک سیستم مدرن و فضای کاری لذت بخش تر و کارآمد ارائه می دهند.مدل های مختلف اجاق گاز صفحه ای در برندهای برتر که دارای تنوع بسیاری از لحاظ طرح و رنگ هستند تولید می شود .

اجاق گاز توکار | نمایندگی فروش اجاق گاز

انواع اجاق گاز توکار :

 1. اجاق گاز استیل

 2. گاز صفحه شیشه ای

 3. گازهای ترکیبی (استیل و شیشه) اجاق های ترکیبی مدل های جدید این دسته بندی به شمار می روند.

 

موارد اصلی هنگام خرید اجاق گاز رومیزی:

 •  جنس استیل به کار رفته در کالا (ضد زنگ و ضد خش)
 • جنس شیشه (سکوریت شده، مقاوم در برابر تغییر دما و نشکن)
 • ابعاد (طول و عرض اجاق)
 • تعداد شعله ها
 • تناسب ابعاد هود و اجاق
 • محل تعبیه شعله پلوپز
 • سایر امکانات ( تایمر، صفحه لمسی، قفل کودک ) 

اجاق گاز ارزان قیمت:

با افزوده شدن هر یک از این امکانات طبعا قیمت اجاق رومیزی و قیمت گاز صفحه ای لمسی تغییر خواهد کرد.

از جمله شرکت های تولید کننده معتبر درصنعت به شمار می روند. که در کیفیت با بهترین اجاق گازرومیزی خارجی و گاز صفحه ای ایتالیایی رقابت دارند . 

اجاق گاز برقی :

یکی از انواع اجاق گازها که از برق استفاده می کنند اجاق گازهای الکتریکی می باشند. که در کشورهای دیگر دنیا استفاده از آن ها به نسبت اجاق گازهای با سوخت گاز بیشتر است .اما در کشور ما بدلیل وجود گاز طبیعی اکثرا استفاده از اجاق گازهای گازی متداول است .نسب سریع و اتصال آسان اجاق گازهای الکتریکی از جمله ویژه گی های این نوع اجاق گاز است.اما از معایب گاز برقی نسبت به اجاق گازهایی که با گاز طبیعی عمل می کنند این است که شما نگران کاهش یا نوسان ناگهانی برق خواهید بود .

اجاق گاز توکار | اگاز رومیزی قیمت مناسب

روش نصب اجاق گازتوکار :

هنگام خرید اجاق اطمینان حاصل کنید که یک متخصص نصب گاز شما را نصب خواهد کرد. تمام اقدامات ایمنی هنگام نصب اجاق گاز باید رعایت شود .مطمئن شوید که تنظیم کننده ی فشار هنگام نصب به درستی وصل شده است .همچنین فشار برای فشار کم در موقعیت ایده آل تنظیم شده باشد. شما همچنین باید از فشار بیش از قدرت لوله جلوگیری کنید زیرا ممکن است خطر انفجارایجاد شود. از طرفی باید به فاصله ی طولی و عرضی نسبت به هود وکابینت توجه شود .

گارانتی 

 پس از اتمام نصب از نصاب تأیید گارانتی را درخواست کنید. یک گواهی سازگار یا همان ضمانت نامه را دریافت کنید. این نکته از لحاظ ایمنی بسیار مهم است. نصب استاندارد محصولات گاز رومیزی توکار از جمله عوامل تعیین کننده ی ایمنی می باشد. توصیه می شود اجاق گاز رومیزی دسته دوم تهیه نکنید تا گارانتی محصول هنگام نصب فعال شود.

 

استاندارد نصب گاز | مناسب ترین قیمت اجاق گاز

چند تفاوت بین اجاق گاز گازی و گاز برقی رومیزی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 تفاوت هایی بین این دو نوع اجاق گاز وجود دارد اما کدام یک بهتر است؟ به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. زیرا هر دو مزایای مخصوص به خود را دارند.

 • اجاق گازی بسیار سریعتر حرارت می گیرد .شما مجبور نیستید آن را گرم کنید. این مسئله بسیار ایده آل است. اگرشما نیاز به تهیه سریع وعده های غذایی را دارید
 • هر دو مدل به راحتی در بازار موجود می باشند .
 • اجاق گازی معمولا هزینه هایش بیشتری از موارد الکتریکی است. گرچه این کاملا به نام تجاری و ساخت دستگاه وابسته است. قیمت اجاق صفحه ای گازی با این واقعیت که شما نیاز به تهیه ی تجهیزات مختلف در ساختمان  بیشتر است . تجهیزاتی مانند : خطوط گاز که ممکن است بسیار گران قیمت باشد وجود دارد.

نکته هنگام خرید اجاق گازی:

هنگام خرید یک اجاق گازی باید دستگاه برای قطع گاز در مواقع ضروری مجهز به ترموکوبل باشد .

خاموش شدن دستگاه در حین قطع برق، خاموش کردن اجاق الکتریکی بسیار ضروری است .

هر دو اجاق گاز برقی و گازی دارای سهم خود از شایستگی ها و ضعف ها هستند.

با این حال، در نهایت، انتخاب مناسب بین این دو گزینه به ترجیحات و الزامات شخصی شما بستگی دارد. 

زیرا هنگامی که منبع تغذیه بازسازی شود، می تواند خطرناک باشد.

بنابراین قطع گاز در هنگام قطع برق ضروری است.

سیستم های هشدار:

اکثر اجاق گازهای مدرن برقی دارای سنسورهایی هستند. می توانند در جلوگیری از خطرات بالقوه تسهیل ایجاد کنند. این سیستم های هشدار دهنده هنگامی که اجاق گاز به طور تصادفی روشن می شود به کاربرهشدار می دهد. این عمل با استفاده از باتری انجام می شود . زمانی که دستگاه روشن می شود. زمانی که برای مدت زمان طولانی نگهداری می شود، سیگنال می دهد. امروزه این اجاق گازها را می توان از طریق نمایندگی های معتبر مختلف از طریق فروشگاه های آنلاین با قیمت های مقرون به صرفه خریداری کرد. 

معایب اجاق گاز توکار:

بالا بودن قیمت کابینت زیر گاز را می توان به عنوان یکی از معایب اجاق گاز صفحه ای هنگام خرید دانست . اما در مجموع کارایی بالای این اجاق گاز بسیار بیشتر و مقرون به صرفه تر است .

 پاک کردن اجاق گاز صفحه ای :

برای نگه داری بهتر اجاق گاز توکار باید آن را به خوبی نظافت کنید.

پس از هر پخت و پز بهتر است اجاق خود را از گرد و غبار، روغن، آب و سایر آلودگی ها ی دیگر پاک کنید.

اگر شما به طور مدارم اجاق گاز رومیزی را تمیز نگه دارید.

طول عمر و زیبایی اجاق شما ماندگار باقی می ماند.

شما باید اجاق گاز خود را با دقت پاک کنید.

اگر روغن وجود دارد. می توانید آن را با یک کاغذ پاک کنید.

سپس می توانید از پاک کننده استفاده کنید. 

لطفا همیشه بخشی از بدنه و یا سر شعله ها را پس از آشپزی تمیز کنید.

منتظر نمانید زیرا تمیز کردن آن به طور فزاینده ای دشوار خواهد بود.

 با نگهداری مناسب، اجاق گاز در خانه نه تنها به دوام، بلکه دارای شعله ای آبی خواهید بود.

 

تمیزکاری گاز | فروش اینترنتی اجاق گاز توکار

نکات مهم درتمیز کردن اجاق گاز:

 • تمیز کردن اجاق گاز باید به صورت منظم انجام شود .
 • روغنی که ممکن است انباشته شده باشد و سیستم را مسدود کند را حذف کنید. چرا که مانع از کارکردن درست اجاق گاز می شود .
 • پاک کردن سر شعله ها با آب گرم بسیار حائز اهمیت است.
 • اطمینان حاصل کنید که چربی را از سر شعله ها حذف کرده اید . با یک سیم نازک هر خاکی را که ممکن است در سوزن های شعله ها گیر کرده باشد را حذف کنید.

رابطه ایمنی و نظافت اجاق گاز رومیزی:

 سیستم ایمنی خانه شما به شدت تحت تاثیرسیستم نگهداری و تمیز کردن اجاق گاز شما قرار گرفته است.از آنجایی که اغلب حوادث آتش سوزی معمولا توسط این وسایل ایجاد می شودشما باید بیشتر آگاه باشید زیرا می تواند به تمام خانواده ی شما که در آنجا زندگی می کنند آسیب برساند. همچنین تمام دارایی شما را خراب می کند. انتخاب و نگهداری مناسب نه تنها راه اصلی است که می توانید انجام دهید. خرید محصول مناسب این اجاق نیز نقش مهمی در مدیریت این لوازم بازی خواهد کرد.

نحوه ی قرار گیری سرشعله های اجاق گاز:

انواع مختلفی از اجاق گاز توکاروجود دارد. امروزه تنوع فراوانی می توانید در بازار انتخاب کنید. گاهی اوقات این شرایط باعث می شود تا درانتخاب و تصمیم گیری بهترین محصولات برای نیازهایتان عاقلانه عمل کنید. انواع محصول که کاملا با توجه به نیازهای شما ساخته شده است. اگر بخواهید یک اجاق را با چندین سر شعله انتخاب کنید. اجاق گازی را که فاصله ی بین سر شعله های آن کاملا استاندارد باشد انتخاب کنید. این باعث می شود که فرایند پخت و پز به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد. همچنین زمان اضافی برای فرایند پخت و پز خود را ذخیره کنید. برای تضمین قدرت و زیبایی اجاق گاز، شما می توانید یک اجاق گاز که از جنس سرامیک است انتخاب کنید . به خصوص در انتخاب خود اجاق گاز لمسی را در اولویت قرار دهید .

 اجاق گاز 5 شعله چیست ؟

اگر شما از شعله های مختلفی در تهیه و طبخ غذا استفاده می کنید. سعی کنید که اجاقی با تعداد شعله ی بیشتر و سایز بزرگ تر تهیه نمایید . اجاق گاز توکار پنج شعله بهترین و مناسب ترین اجاق محسوب می شود.

اجاق صفحه ای استیل | اجاق رومیزی قیمت مناسب

اهمیت جنس مواد در اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز توکار باید از موادی ساخته شده باشند که می توانند زنگ زده و خوردگی را تحمل کنند. این امر برای گازهای صنعتی مانند استیلن نیز مهم است . ممکن است گاز را خراب کند. برای برنامه های کاربردی سنگین، مهم است که مواد اولیه مقاوم مانند : مواد ریختگری برنج و فولاد ضد زنگ را در نظر بگیریم. مواد دیگر مانند چدن پس از مدتی زنگ زده می شود.

5 دلیل برای خرید اجاق گاز شیشه ای

از بین انواع اجاق گاز توکار یک نوع زیبا اجاق گاز شیشه ای است .

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شما باید در هنگام خرید اجاق گاز شیشه ای را در نظر داشته باشید.

در اینجا پنج اصل مهم وجود دارد :

1. انواع سبک ها –

 • معمولا هنگامی که شما اجاق گاز شیشه ای استاندارد را خریداری می کنید .
 • این امر سبب می شود شعله ها با فاصله ی استاندارد نسبت به شیشه قرار داشته باشند .
 • در اجاق شیشه ای می توانید مشعل معمولی را به مشعل بلند تبدیل نمایید .

 2. ظاهر جذاب –

 • اگر شما قصد دارید ظاهر آشپزخانه تان را  جذاب جلوه نمایید.
 • شما می توانید آخرین وسایل آشپزی و سایر دکوراسیون را متناسب با اجاق گازشیشه ای خریداری کنید.

 3.آسان برای تمیز کردن –

 • حفظ ظاهر خوب گاز شیشه ای بسیار آسان است .
 • توسط یک اسفنج نرم و بدون نیاز به مواد شیمیایی شما به راحتی می توانید سطح اجاق گاز توکار شیشه ای را تمیز نمایید .

4. کنترل بهتر حرارت –

 • به طور معمول هنگامی که شما در یک محدوده استاندارد پخت و پز می کنید، باید دما را حدس بزنید.
 • این امر سبب می شود از ایجاد شوک حرارتی جلوگیری شود.

 5. ایمنی بهتر –

 • یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده اجاق گاز های شیشه ای این است که آنها برای آشپزی امن هستند.
 • آنها سریع گرم می شوند و سریع خنک می شوند.

امکانات اضافی ایمنی در اجاق گاز توکار صفحه شیشه :

چراغ های ایمنی برای اطلاع از اینکه سطح شیشه هنوز گرم است. باید توجه شود تغییرات سریع درجه حرارت ایجاد نشود.  این چراغ ها این امکان را ایجاد می کنند. امروزه این امکان روی اکثر اجاق گازهای شیشه ای نصب می شود.

نحوه نظافت اجاق گاز توکار شیشه ای :

اجاق شیشه ای به مراتب راحت تر از اجاق های معمولی تمیز می شوند. با این حال، هنگام تمیز کردن این اجاق نگرانی در مورد چگونگی تمیز کردن لکه ها وجود دارد. شربت شکر، حلقه های آب، پلاستیک ذوب شده، لکه های لعابدار در اجاق های شیشه ای می تواند بدون هیچ زحمتی پاک شود .اما قبل از اینکه تمیز کردن لکه های سخت را انجام دهید ، برخی از این نکات را امتحان کنید.

اجاق گاز شیشه ای | فروش اینترنتی اجاق گاز

بهترین راه برای جلوگیری از لکه های پایدار در یک اجاق گاز توکار شیشه ای این است که:

اجاق را به طور مرتب تمیز کنید. تمیز کردن منظم یک اجاق گاز شیشه ای یا سرامیکی بسیار ساده است. به سادگی اجاق  شیشه را خاموش کنید و صبر کنید  تا آن خنک شود. با استفاده از یک ظرف تمیز و کمی آب و مواد شوینده خنک، تمام اجاق گاز را پاک کنید. بهتراین است که از یک ظرف مخصوص تمیز کردن استفاده کنید. زیرا حوله کثیفی که شما استفاده می کنید برای اعمال دیگر نمی تواند به خوبی عمل نظافت را انجام دهد.روش دیگر این است که از ترکیبی از سودا و آب گرم استفاده کنید.برای لکه های بسیار پایدار، اسپری کردن اجاق گاز خود را با سرکه سفید انجام دهید. سپس از یک اسفنج استفاده کنید.اسکراب دور، شستشو و خشک کردن سطح گاز یک روش عالی برای حذف چربی است.

گاز صفحه ای استیل :

اجاق گازهای استیل از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند.فلز به کار رفته روی آن ها معمولاً گرد و خاک، لکه موادغذایی و سایر کثیفی‌ها را خیلی دیر روی خود نشان می‌دهد . پس نیازی به تمیز کردن هر روزه ندارند . برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب‌ ترند. در بین اجاق‌های استیل، استیل ساده نسبت به آجدار به دلیل سهولت بیشتر در نظافت مورد توجه است.

نظافت اجاق گاز توکار استیل:

برای نظافت این اجاق‌ رومیزی توکارمی‌توان از یک کهنه نرم یا محصولات براق کننده استیل در بازار استفاده کرد.البته نظافت این گازها سخت و زمان‌بر است چون لکه‌های ایجاد شده خیلی راحت از بین نمی‌روند.برای اجاق گازهای استیل، سرکه پاک‌کننده طبیعی و خوبی است که آسیبی به سلامتی شما و اجاق گاز هم نمی‌رساند. 

اجاق گاز سولوس مارکت

شما می توانید اجاق گاز رومیزی ارزان قیمت و استاندارد را از فروشگاه اینترنتی سولوس مارکت بیابید.  ما بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای را در ویترین فروشگاه قرار داده ایم . اجاق گاز رومیزی کن ، گاز رومیزی استیل البرز، گاز صفحه ای اخوان که از نظر کیفیت با گاز رومیزی ایتالیایی و بهترین اجاق گاز رومیزی خارجی برابری می کند. قیمت گاز صفحه ای لمسی را در سولوس جستجو نمایید .در صورت مفید بودن مقاله فوق که توسط فروشگاه اینترنتی یراق آلات کابینت و تجهیزات ساختمانی سولوس مارکت ارائه شده است.از شما همراه گرامی می خواهیم با فشردن دکمه زیر ما را دنبال کنید .